Hlavní stránka » Reportáže z akcí » Bendův memoriál 2011

Bendův memoriál 2011

Dne 10.9.2011 jsme se s Chieetou i Argentíkem zúčastnili Bendova memoriálu, který byl letos v Bzenci.

Do Bzence jsme vyrazili už v pátek.
Musím říct, že když jsem viděla cvičák, tak jsem opravdu zírala. Byl to obrovský plac u lesa, posezení, kantýna, odkládačky a pár místních lidí.
Cvičák byl dobře řešen v tom, že když se na place cvičilo, tak žádný příchozí ani přijíždějící nikoho nemohl rušit. Bylo to pěkně oddělený. Od cesty zastřešené posezení, na druhé straně kotce a oddělená plocha k výcviku. Cvičák fakt pěknej!

V pátek se moc dogařů nesešlo, ale pár nás přece jen bylo, tak jsme maličko poplkali, kdo chtěl měl možnost si zakousat na figuranta Petra.
Já tuto možnost využila.
Po nějaké té hodince na cvičáku jsme vyrazili k Alči Čapkové, kde jsme měli domluvenej nocleh.
Spat se dalo i na cvičáku, ale nebudu nikomu nic nalhávat, s děckama jsem prostě chtěla jít někam, kde budeme mít klid a děcka normální postel a teplo.
Takže předzávodní večer jsme strávili u pivečka, slivovičky, nějakých dobrůtek a v příjemném rodinném prostředí Čapků.

V sobotu ráno jsme vyrazili závodit.
V 8.00 hod. Byl nástup a pak se vyrazilo na stopu. Jela jsem jen já a pan Foukal.
Už když jsem našlápla stopu Argentovi jsem věděla, že to moc slavný nebude a taky to nic moc nebylo. Argentík pořádně nenačuchal na nášlapu a vyrazil. Po chvilce ale zjistil, že ten terén je nějakej divnej a nějak zapomněl, co má dělat. Ne, přeháním, ale prostě nějak zablodil a já selhala taky, protože jsem si stopu vůbec nemohla vybavit, takže jsme bloudili spolu.
Slibovala jsem si od něj víc a doufala jsem, že když už bude čuchal jakkoli, tak alespoň pěkně rychle zalehne předmět. Ani nebudu říkat, jak to dopadlo. Každopádně stopa fakt nic moc a mohla jsem být ráda za 33 bodů. (takovej mizernej počet by mi nestačil ani na složení zkoušky)
S Chieetkou to bylo o poznání lepší. Přibližně jsem věděla, kde mi stopa vede, dokonce i kde je lom. Chieetka vyšla pěkně, ale nějak jí ten terén taky zmátl a nečuchala ani z poloviny tak jak to umí. Každopádně stopu došla a počet bodů by na zkoušku stačil.
Stopa pana Foukala opět neměla chybu. Gaston je zkušený stopař, takže tam jedničková stopa byla takřka na plný počet bodů.

Po návratu na cvičák následovaly poslušnosti.

Začínala kategorie ZZO, kde se nám ukázalo celkem 5 dvojic.
Z mého pohledu jsme mohli vidět pěkné výkony.
Následovala kategorie štěňat, kde se ukázalo jedno šikovné štěňátko, kterému to začínající cvičící paníčka Olga nekazila.
V kategorii ZM jsem startovala já s Chieetkou a Argentíkem. Tu jsem věřila víc Chieetce, ale nakonec mě Argento překvapil a odcvičil líp on.
Poslušnost zvládl na 45 bodů (50), body stratil převážně na tom, že jsem mu povel musela při dvou cvicích zopakovat 2x. Dacan, zase dělal, že to co slyší se mu jen zdá, nebo si myslel, že si z něj dělám srandu. Ale nevadí, byla jsem z jeho výkonem spokojená a myslím, že by byla spokojená i Mirka Marcišinová! Chieetka necvičila špatně, ale cvičila pomalu a sedala si hodně ze šikma.
Každopádně jsem na ni ale byla pyšná, protože s opicou opravdu vůbec necvičím a na závod jsem ju přihlásila hlavně pro účast. Chtěla jsem, aby byla ještě vidět a zajímalo mě, jak se s atmosférou závodu dokáže poprat. Nenechala mě ve štychu jako nikdy. Je to zlatá fena!!!!

Na obranách to bylo dost vyrovnaný. Argentík neoběhl zástěnu ale Chieetka ano. Chieetka selhala u nápřahu, ale hned to napravila. Nějak ju to moc překvapilo, ale mě zas tak moc ne. Každopádně celkovej dojem nebyl tak špatný.
Dobrá, přiznávám, že zákusy nebyly tak razantní jak by být mohly, ale…… Byla jsem spokojená.

Celkově to dopadlo tak, že v kategorii ZM vyhrála Chieetka a Argentík byl druhý.

Celkový vítězem Bendova memoriálu byl Gaston Bonoda.
Musím říct, že zaslouženě. Gaston byl po operaci očí, den před Benďákem byl pod narkózou na vytahování stehů a jeho zrak nebyl v pořádku. I přes to krom krásné stopy odcvičil celou poslušnost, která jak se netajím se mi nelíbí, ale přes svůj handicap ju opravdu zvládl dobře. Na závěr zvládl bez selhání i celou obranu.
Myslím, že za jeho bojovnost i výkon si celkového vítěze zasloužili. Velká gratulace!!!

Celý den nás provázelo pěkné počasí a všichni jsme se dobře bavili.

Po závěrečným defilé, vyhlášení výsledků a předání cen celý letošní Bendův memoriál skončil.

Poděkování patří sponzorům za krásné ceny, Jaromírovi za dobrou organizaci závodu, bzeneckým kynologům za jejich pěknej cvičák a příjemnou společnost.
Velké a zaloužené díky patří i figurantovi Petrovi a hlavně panu rozhodčímu Vávrovi, který nás držel v dobré náladě :-)

Kontakt

Eva Dubšíková
Sadová 572, 664 42 Modřice

+420 774 242 313
dilegindi@email.cz, elegindiova@seznam.cz
www.dilegindi.cz

Německá doga | Deutsche Dogge | Great Dane
Chieeta z Josefovských bud | Chiméra Quincy Etc.

imagemakers © 2012 | webforpet.cz