Hlavní stránka » Reportáže z akcí » Jarní závod 16.5.2009

Jarní závod 16.5.2009

Dne 16.5:2009 se konal každoroční Jarní závod německých dog. Po dlouhých dohadech, kde se letos uskuteční se vybral moc pěkný areál v Otrokovicích. Už při příjezdu jsme si všimli krásně upravenýho cvičáčku, kolem stromy a na první pohled z něj vyzařovala pohoda. Jen teda pro cvičence z Čech to bylo trochu z ruky, tak jejich účast byla dost mizerná. Odradit se nenechala jen Peťa Fialová s Berettou, která dojela vlakem už v pátek a zůstávala do neděle.Na sobotní závod vyšlo úžasný počasí, bylo pod mrakem a občas i ukápla nějaká ta kapka, ale to naštěstí nebyl zrovna nikdo na place. Prostě nepeklo sluníčo a nikdo z nás se nemohl vymlouvat, že pesani byli „vaření“
Po nástupu se šlo na stopy, následovala poslušnost, pak obrana a nakonec se dělaly speciální cviky kategorie ZZO.
Účastníků opravdu moc nebylo a nejsmutnější na tom bylo to, že se nám letos nepředvedlo ani jedno štěňátko.
V kat. ZZO bylo 8 závodníků a v kat. ZM, ZVV1 a ZVV2 po jednom.
Kat. ZZO zahajovala Peťa s Berettou a předvedla nám moc pěknou poslušnost a tím i nasadila laťku hodně vysoko. Ať už se ostatní snažili sebevíc, Peťka si 1. místo zaslouženě udržela.
Pro mě byl velkým překvapením náš Argentík, který se jako nejmladší psí účastník umístil na 2. místě a zrovna si tímto splnil zkoušku ZZO.
Já s jeho tak dobrým umístěním opravdu nepočítala. Přihlásila jsem ho, aby se trochu otrkal a moje ambice byly neskončit poslední a to se mi opravdu splnilo.
Kat. ZM, ZVV1 a ZVV2 nedopadla sice nejlíp, ale já byla spokojená. Viděla jsem, že cizí stopu je Chieetka schopna odčuchat, v poslušnosti nám chyběly 3 body do minima na splnění zkoušky, což se dvěma nulama považuju za dobrý. Vysílačka se dá naučit a žebřík Chieetka umí, ale co si budem povídat, už není v těch nej letech a má z něho trochu strach a já taky.
Uvidíme, jak to půjde dál a pokusím se to ještě všechno doladit.
V obranách to asi bude trochu těžší, ale určitě to nezatracuju a vynasnažíme se i tam.
Chieetka kat ZVV2 vyhrála (neměla tam konkurenci) a jako velkej bonus získala titul Vítěz Jarního závodu 2009.
Na oba moje pesany jsem byla moc pyšná!
Chtěla bych poděkovat všem, co se podíleli na organizaci závodu, za půjčení tak pěknýho cvičáku, Jaromírovi za čas, snahu a klidný průběh závodu, Verči Staňkové coby zapisovatelce, p. Foukalovi za našlápnutí stopy a pomoc při organizaci, dík patří i figurantovi Romanovi Brostíkovi a nezapomínám ani zmínit pana rozhodčího Jana Matulu. A taky doufám, že ho po těch výkonech co viděl v noci nepronásledovaly noční můry :-)
Taky moc děkuju Krsovým za krásné poháry a všem sponzorům což byli Acana Morava, Calibra, Pes přítel člověka, Medipet a firma Obkladači s.r.o.
Závěrem si troufám říct, že letošní závod se i přes menší účast vydařil. Sice chyběla taková ta „beseda“ den před závodem a pokecání po závodě, ale asi to bylo tím, že hodně „klíčových a nejodolnějších“ lidí chybělo. Tak uvidíme, třeba se pochlapí a přijedou příště :-)
Celkově závod proběhl v klidu a někteří z výkonů svých pesanů byli spokojení, jiní trochu otráveni, ale tak už to na závodech bývá….
Všem účastníkům gratuluju, děkuju za účast a těším se na všechny na další „dogařské“ akci!

Kontakt

Eva Dubšíková
Sadová 572, 664 42 Modřice

+420 774 242 313
dilegindi@email.cz, elegindiova@seznam.cz
www.dilegindi.cz

Německá doga | Deutsche Dogge | Great Dane
Chieeta z Josefovských bud | Chiméra Quincy Etc.

imagemakers © 2012 | webforpet.cz