Hlavní stránka » Reportáže z akcí » Jarní závod 2014 Luka nad Jihlavou

Jarní závod 2014 Luka nad Jihlavou

Pravidelný jarní závod německých dog byl letos pod názvem Memoriál Jany Vicherkové.
Konal se 11. května na krásným cvičáku Luka nad Jihlavou.
Já letos opět nebyla mezi startujícíma, ale přijela jsem se podívat a fandit 🙂

První závodníci dorazili už během soboty, kdy jim byl večer k dispozici figurant, mohli si tedy zakousat, prozkoumat okolí cvičáku i samotný cvičák.
Já dorazila až v neděli ráno, tak nevím, jak si sobotu někteří zorganizovali, ale po mém příjezdu už byli všichni vzhůru a v dobré náladě, takže se určitě měli výborně.

Celkem bylo přihlášeno 7 dog (2 štěnda, 3x ZZO, 2X ZM)

Závod začínal v 8 hod., kdy pan rozhodčí František Matějka poprvé viděl celou doží sestavu pohromadě. Teda mimo Enyi, která hárala, takže nastupovala až poslední.

Po nástupu se vyrazilo na stopy. Šlo se kousíček od cvičáku na osení, venku bylo pěkně mokro a v hlavě se mi honily slova : ty jo, to by se stopovalo!

První na stopu šel Pied Prodigy Říčanská hvězda s Dášou Dvořákovou. Šikovnej pesan, kterej poctivě čuchal celou cestu od cvičáku až k místu činu. Já sledovala nášlap stopy, viděla jsem, že Dáša dávala hlášení panovi rozhodčímu a než jsem se podívala zpět k nášlapu, tak Pied už poletoval po stopě. Nějak zapomněl pořádně načuchat nášlap a vyrazil po svým. Vypadal spokojeně, ale nevypadal na to, že stopuje. Dáša se s tím naštěstí smířila brzo, takže společně dostopovali až k předmětu!

Druhý na stopě byl Porthos z Josefovských bud s Vladimírem Foukalem. Porthos předvedl opak toho co Pied. Šel pěkně po stopě a bylo na něm vidět, že stopa je pro něj hodně jednoduchá.
Jo, Laďa je na stopování expert. Nevzpomínám si na žádnýho psa, kterýho by nenaučil pěkně čmuchat. Zaslouženě získal 48 bodů z 50ti.

Poslušnost začínala štěňatama. První cvičil Arzes Beutiful Blue Ballerines s paníčkou Veronikou. Měli premiéru, tak to bylo vidět i na cvičení, ale ničemu to nevadilo. Odcvičili jak uměli, získali nové zkušenosti a 41 bodů 🙂
Druhý Phoenix Bonoda s Maruškou Vaňkovou se mi líbili víc. Bylo vidět, že Maruška už má „něco“ odcvičeno a ví, co má dělat. Phoenix byl taky šikovný a ke všemu měl pěkný aport. Tato dvojce si vycvičila také 41 bodů a o vítězi rozhodl aport.

Tak teď nevím, jestli se mám rozvášnit a napsat o poslušnosti ostatních, nebo ne. Tak jen okrajově. Já byla chvilkami opravdu překvapená a nevěřila jsem vlastním očím 😀
No jo, necvičí pánečci, ale psi a nikdo nikdy neví, co zrovna předvedou.
Asuán z Hrázecké zahrady s Jirkem Kolínským předvedli, co bylo v jejich silách. Tu jsem zázraky nečekala, hrozně si vážím toho, že Jirka prostě závodit jde a neřeší, jestli bude první, pátý nebo poslední. Účastní se a to je hlavní. Asuán mě překvapil, že šel živě a Jirku sledoval, jako by to dlouho trénovali, ale dobrá, netrvalo to dlouho. Asuán to prostě pojal po svým. Do teď vidím, jak ležel vyvalenej a spokojenej na trávě a o cvičení si myslel svoje. Ale nebojte, neproválel to. Udělal všechno co měl a já si myslím, že on by dokázal cvičit moc pěkně. On by prostě sedal a lehal a obratoval tak rychle, jen aby už to měl za sebou 🙂

Druhý nastoupil Jeronymo Hvězdný luh se Zdeňkem Luňákem. Tu už to byla poslušnost klidnější. Klukům to šlo. Já se s nima tedy setkala poprvé a doufám, že to nebylo naposledy. Bylo hned od začátku vidět, že jsou lepší jak Asuán. Škoda byla hlavně ta, že Jeronymo neumí aportovat, přišli tak zbytečně o body. Do příště to třeba doladí a já se na to těším, byla by škoda, kdyby se už nikde neukázali.

Třetí Enya Esterella Bohemica se zkušenou Renatou Hálovou byly nejlepší. Renata sice z výkonu Enyi moc spokojená nebyla, ale kdo kdy je, že? 🙂
Enya hárala, tak nastoupila až na samý závěr, bylo vidět, že z toho nadšená není. Tvářila se utrápeně, sice cupitala dobře, ale jejím výrazem byla zralá fakt na pětikorunu 🙂 Nechtělo se jí moc dosedat a jedno k druhýmu….
Že Renča nebyla spokojená jsem dokázala pochopit, ale sama ví, že Enya to umí líp a tak to předvedou příště, ne?! Každopádně na zasloužení vítězství jim to stačilo!

Poslušnost Pieda i Porthose byla pěkná. Pied cvičil fakt pěkně, jen to přivolání „maličko“ pokulhávalo a vzhledem k tomu, že pes se vrací k pánečkovi i při aportu, tak to „maličko“ bylo hned 2x
Portohos s Laděm mě překvapili. Po pravdě jsem ještě neviděla Laďovu poslušnost v takovým tempu jakou předvedl s Porthosem, kterýho to i bavilo. Přeju jim, aby jim to tak dlouho vydrželo.

Třešnička na dortu – obrany a figurantem Jiřím Šlejtrem.
Tu toho moc nenapíšu. Jednoznačným vítězem byl Pied a naopak Porthos má před sebou ještě hodně práce.

Gratuluju všem zúčastněným!

Poděkování patří Jaromírovi za organizaci závodu a taky za dovoz a odvoz mé maličkosti na závod, rozhodčímu panu Matějkovi, figurantovi Jiřímu Šlejtrovi a KK Luka nad Jihlavou.
Na sponzory jsem nezapomněla, nechala jsem je jako to nejlepší na konec! 😉

Takže děkuju sponzorům Candy spol. s r.o., Mgr. Marii Vaňkové a CHS di Legindi (mojí maličkosti) za sponzorské dary!

 

Celkové výsledky:

Třída štěňat
1. PHOENIX Bonoda – Marie Vaňková
2. ARLES Beautiful Blue Ballerines – Veronika Teplá

Třída ZZO
1. ENYA Estrella Bohemica – Renata Hálová
2. JERONYMO Hvězdný luh – Zdeněk Luňák
3. ASUÁN z Hrázecké zahrady – Jiří Kolínský

Třída ZM
1. PORTHOS z Josefovských Bud – Vladimír Foukal
2. PIED PRODIGY Říčanská hvězda – Dagmar Dvořáková

Nejlepší stopa a poslušnost PORTHOS z Josefovských Bud
Nejlepší obrana PIED PRODIGY Říčanská hvězda Dagmar Dvořáková

Celkový vítěz memoriálu Jany Vicherkové nebyl vyhlášen, protože nikdo nedosáhl potřebného počtu bodů.

Kontakt

Eva Dubšíková
Sadová 572, 664 42 Modřice

+420 774 242 313
dilegindi@email.cz, elegindiova@seznam.cz
www.dilegindi.cz

Německá doga | Deutsche Dogge | Great Dane
Chieeta z Josefovských bud | Chiméra Quincy Etc.

imagemakers © 2012 | webforpet.cz