Hlavní stránka » Reportáže z akcí » Jarní závod 7.5.2011

Jarní závod 7.5.2011

V sobotu 7.5.2011 se v Potštejně konal Jarní závod německých dog.
Já osobně jsem se se psama neúčastnila. Dlouho nic nedělali a já přiznávám, že jsem je prostě tak nějak flákala, dala jsem si cvičící pauzu a čas věnovala dětem.
Na jarní závod jsme se celá rodinka vydali podívat.
Pravda je ale taková, že jsme dorazili pozdě, takže jsme všechny výkony našich kamarádů moc neviděli. Těžko tedy dnes můžu zhodnotit celý závod nebo porovnat výkony zúčastněných.
Hned úvodem chci říct, že jsme v Potštejně strávili krásnou sobotu. Na letošní jarní závod totiž dorazili i lidičky, kteří se dlouho na těchto akcích neukázali. Třeba Jirka Ferenc, Petra Bahníková, Petra Landová nebo Lenka Vaňková. Na druhou stranu jsem tam postrádala Františka Jouru, Alču Čapkovou, Lenku Klobásovou, Petru Fialovou, Jožku Příkaskýho a taky Jožku Kudrnu s Anežkou!
K mému překvapení dorazili i diváci z druhé strany republiky, který jsem taky dlouho neviděla a bylo tam i plno dětí, takže o zábavu opravdu nouze nebyla.
Jako každý rok jsem nezaznamenala mezi soutěžícími žádnou zášť, každý fandil a podporoval každého.

Vítězem závodu se stal zkušený pan Foukal s Gastonem Bonoda, který úspěšně zvládl všechny 3 složky ZVV1 a tím pádem získal i nejlepší stopu, poslušnost a obranu.

V kategorii ZM byli účastníci 3, což je taky posun vpřed. Tuto kategorii vyhrála Alča Dušková s Lesley Chelsea Říčanská hvězda. Holkám jsem vítězství opravdu přála. Je to sehraná dvojka, pravidelně cvičí, účastní se dogařských akcí, snaží se a prostě zasloužily si to! :-)

V kategorii ZZO bylo možno vidět 8 psů.
Vítězem se stala nejstarší za chvilku 7-mi letá účastnice Arwen Rose Natinor s psovodkou Petrou Landovou. Arwen všem ukázala, že cvičení se nezapomíná a Petra na ni může být hrdá!

V kategorii štěňat jsem čekala větší účast, ale nastoupil jen Jirka Ferenc s Arissou Hitam Frogxtr. Tu mě hodně mrzelo, že jsem jejich výkon neviděla. Arisska je fenečka po našem Argentíkovi. Je to pěkná, milá a dle Jirky i ostatních šikovná „holka“.

Celková účast na Jarním závodě byla o mnoho lepší než minule a já doufám, že se ve stejné nebo spíše v ještě větší sestavě sejdeme na podzim v Bzenci, kde se bude konat Bendův memoriál.
Za organizaci a průběh závodu děkuju Jaromírovi Jurčekovi, sponzorům, manželům Křížovým a paní rozhodčí.
A úplným závěrem gratuluju vítězům a všem zúčastněným!

Kontakt

Eva Dubšíková
Sadová 572, 664 42 Modřice

+420 774 242 313
dilegindi@email.cz, elegindiova@seznam.cz
www.dilegindi.cz

Německá doga | Deutsche Dogge | Great Dane
Chieeta z Josefovských bud | Chiméra Quincy Etc.

imagemakers © 2012 | webforpet.cz