Hlavní stránka » Reportáže z akcí » LVT Potštejn 2011

LVT Potštejn 2011

Na náš první letošní tábor jsme celá rodinka vyrazila do Potštejna. A aby nás nebylo málo, tak s náma jela i neteř Adélka s Kelly.

Do příjemnýho prostředí kempu u zámečku jsme dojeli v sobotu odpoledne. První část tábora převážně pršelo, ale nějak to nevadilo.

Každé ráno se chodilo na stopu, kterou měl pod svou kontrolou Jarda Vidrna. Každý, kdo chtěl jít stopovat se den předem napsal na určitý čas a tak ráno zbytečně nikde nikdo nepostával. Stopovat se chodilo na přilehlé louky a pěkně to klapalo.

Poslušnosti měli pod kontrolou Peťka Križianová, Eliška Šídová, Jana a Rosťa Eliško-Šídovi. Cvičení taky bylo rozděleno na určitý hodiny a vzhledem k tomu, že místa na cvičení je tu dostatek, tak během dopoledne se vystřídali klidně i na individuálkách všichni, kteří cvičit chtěli.

Obrana s Jardou Vidrnou bývala večer, pořadí bylo daný, takže každý věděl, kdy má jít kousat. Prostě to fungovalo a já byla spokojená.
Pse jsem po víc jak roce oprášila, teda jen na stopách a obraně, protože na poslušnost jsem nějak nechodila. Každopádně se mi to líbilo. Kdo cvičit chtěl, tak možnost určitě měl a kdo se přišel jen rekreovat a bavit se, tak se zaručeně taky nenudil.

Jinak jako každý rok se tu sešla spousta prima lidí a tak nějak se sem všichni vrací rádi. Když se necvičilo, tak se sedělo, povídalo a prostě jsme se bavili.

Luděk tento tábor měl pracovní, takže si ho moc s náma neužil a já byla ráda, že tam bylo dostatek hlídacích tet, které na Sašku a Bertíka dohlídly.

Letos jsem absolvovala jen jeden výlet na Potštejn a jinak jsme se poflakovala v kempu. Ovšem o zábavu nouze nebyla…..

Jeden den byla připravená dětská psí výstava. Každý dítko co se tábora účastnilo, mělo možnost vyzkoušet vystavit svého pséka. Děti byli rozděleni do kategorií podle věku a každý se k tomu stavěl zodpovědně. Byla sranda pozorovat, jak se všichni snažili, aby se jim to povedlo co nejlíp a ne vždy se dařilo hned ze začátku :-)

Jak bývá v Potštejně zvykem, konal se i sranda závod, kterého jsem se účastnila poprvé. Byla to opravdu komedie se vším všudy. Každopádně jsme se super pobavili a co nám uniklo v reálu, tak úžasně zachytila Lenka na fotkách, takže se můžeme bavit pořád.

Pro prcky byla uspořádána i olympiáda. Ještě před začátkem jely děti na bryčce do Potštejna na zmrzlinu, aby se jim lépe sportovalo. Pak následovalo zahájení, které začínalo zapálením olympijského ohně a pak už vypukla ta pravá olympiáda. Závodilo se v hodu míčkem do dálky, na cíl, skok daleký, skok daleký s rozběhem, různé běhy, překážky, cros a taky chytání piškotů. Pro sychr, že děti budou dostatečně unaveni byla soutěž i družstev. Jako štafeta v bludišti či přetahování lana.
Prostě byla to paráda, po ukončení sportovních disciplín měli dětičky krásně nachystáno občerstvení a večer vyhlášení výsledků s uhašením olympijského ohně.
Celá olympiáda svůj účel splnila. Saška spala ještě dřív, než jsem stihla dojít večer na obranu :-D

Celý týden utekl hrozně rychle a já věřím, že příští rok se tam zase v hojném počtu sejdeme.
Bylo to prima, dík!!!

Foto: Klobásová Lenka

Kontakt

Eva Dubšíková
Sadová 572, 664 42 Modřice

+420 774 242 313
dilegindi@email.cz, elegindiova@seznam.cz
www.dilegindi.cz

Německá doga | Deutsche Dogge | Great Dane
Chieeta z Josefovských bud | Chiméra Quincy Etc.

imagemakers © 2012 | webforpet.cz