Hlavní stránka » Naše dogy » Agáta Dog Opi

Agáta Dog Opi

*    25.1.2000

†    25.1.2005

Ketka

Povídání o Agátě

Agáta Dog Opi – neboli Kety

Ketka byla můj splněný sen. Mít doma dogu jsem si přála od dětství, v podstatě jako všichni kolem, ale prostě doma o tom nikdo nechtěl ani slyšet.

Postupem času jsem si tento dětský sen splnila. 18.3.2000 jsem si domů dovezla malou černou doginu, která okamžitě zapadla do rodiny. Naši si ji zamilovali hned, jezevčice Nelka jí hned ukázala, kdo je doma pánem a dogina ji od prvních dnů respektovala. Basetka Arnička si u ní takový respekt už nevybudovala a po několika šrámech ho nad ní získala Ket.

Ketce se od malička líbilo na dvorečku a v boudě a tak jsem jí v tom nebránila. Přes zimu okupovala sklep a když bylo paničce moc smutno, tak se s ní tulila v posteli. Byla takový můj andílek.

Ještě jako malá podstoupila několik operací a plastik očí, takže jsem věděla, že na nějakou výstavní kariéru můžu zapomenout. Měla jsem ji ale pro radost a tu mi dávala.

Ze začátku jsem měla snahu s ní chodit i cvičit, ale cvičák, kam jsem s ní začala chodit, nebyl to pravé ořechové a bez auta a s prací, kterou jsem dělala to bylo takřka nemožné. Chvilku jsme tam tak nějak bojovaly, ale pak po jedné cvičící pauze jsme se tam už nevrátily.

Ketka byla ale úžasná a poslouchala všechny členy rodiny, ale k cizím lidem a psům byla hodně nedůvěřivá vždycky.

Postupem času nás opustila Nelka a později i Arnička a Ketka ze své nové psí smečky zůstala sama.

Byla vždycky mojí velkou oporou a postupem času se mnou prošla velkou změnou v mém životě. Po celou dobu mi pomáhala svou přítomností a čekala, že i ona se dočká té změny a bude moct bývat s paničkou častěji přes den i v noci. Těšily jsme se obě a od vysněné chvilky nás dělilo jen 14 dní, ale Ketka se toho dne už nedožila. Umřela 25.1.2005 v den svých pátých narozenin.

Kontakt

Eva Dubšíková
Sadová 572, 664 42 Modřice

+420 774 242 313
dilegindi@email.cz, elegindiova@seznam.cz
www.dilegindi.cz

Německá doga | Deutsche Dogge | Great Dane
Chieeta z Josefovských bud | Chiméra Quincy Etc.

imagemakers © 2012 | webforpet.cz