Hlavní stránka » Naše dogy » Chieeta z Josefovských bud » Povídání o výstavách

Povídání o výstavách

… „ a na výstavy jezdit budete?“ Zněla jedna otázka chovatele, když jsme si pro Chieetku přijeli.
Trochu jsem zaváhala, ale nakoknec jsem řekla, že na nějakou určitě zavítáme a uvidíme, jak se budeme líbit. Přece jen, každý chovatel je rád, když se nějaký to jeho štěndo někde ukáže.
Premiéru jsme měli na KV Želivka 2005, kde si myslím, jsme to pěkně zvládli a a získali jsme VN1.

Z dalších výstav už jsme ale jezdili pouze s VD a já začala uvažovat, jestli ty výstavy pro nás vůbec mají nějakou cenu, jestli nezačneme jezdit jen tak na čumendu.

Na táboře v Josefově r.2006 mi bylo doporučeno, aby mi Chieetku vystavoval někdo jiný, protože se mnou to nemělo opravdu cenu. Dogina pořádně nestála, tvářila se příšerně a já se ani nedivím, že nikoho nikdy nezaujala.

Ten podzim na klubové výstavě v Bojnicích nám ju poprvé vystavila Verča Michalisková a najednou jsme získali V2 res. CAC a pak na podzimním Brnu jsem Chieetku podstrčila Ivči Rusínové a najednou to šlo a domů jsme se vraceli s výbornou.

Holky jste šikulky a moc děkujeme!!!

Jenže co dál??? Pořád někoho prosit o pomoc nebylo řešení, takže se z našeho stálého doprovodu – manžela Luďka stal „mladý vystavovatel“

Musím přiznat, že od té doby jsme se domů s VD vrátili snad jen jednou, takže tu najednou zase byla motivace a my jezdili po výstavách dál.

Jen já si toho už moc neužívala, celý den na výstavě jsem hlídala Chieetku a když měla jít na kruh, tak jsem ji předala Luďovi a šla jsem se schovat, aby mě hledala. Takže od těch dob jsem ji na kruhu pořádně ani neviděla a vyfotit tu moji dvojku, abych Chiietou nebyla spatřena bylo nad moje síly.

Luděk to s Chieetkou ale zvládali dobře a na to, že jsem měla v plánu jet na 1-2 výstavy si myslím, že jsem jich objeli celkem dost a úspěšně.

Naší největší radostí bylo získání šampiona Slovenska v srpnu 2007, který byl takovou krásnou tečkou za naší výstavní kariérou.

Rádi se na výstavy přijdeme podívat, ať už s Chieetkou nebo bez ní, protože jsme tam poznali spoustu příjemných, ochotných a přátelských lidí se kterýma se velice rádi zase uvidíme.

Všem těmto lidem ze srdce přejeme hodně úspěchů!

Kontakt

Eva Dubšíková
Sadová 572, 664 42 Modřice

+420 774 242 313
dilegindi@email.cz, elegindiova@seznam.cz
www.dilegindi.cz

Německá doga | Deutsche Dogge | Great Dane
Chieeta z Josefovských bud | Chiméra Quincy Etc.

imagemakers © 2012 | webforpet.cz